Tankové pivo – Nefiltrovaný Pilsner Urquell

Jedinečný světlý plzeňský ležák se stal legendou mezi pivy a dal vzniknout zcela nové pivní kategorii (Pils, Pilsner). Jeho receptura i varní postup se od jeho vzniku v roce 1842 nezměnily. Díky umění plzeňských sládků se nemění ani jeho kvalita a jeho chuťový profil. To ostatně prokazují pravidelná laboratorní srovnání, z nichž nejstarší se datuje do roku 1897.

Pivo Pilsner Urquell má 4,4% obsahu alkoholu, vyznačuje se příjemně zlatou barvou a lahodnou chuti. Jeho hořkost v kombinaci se sladkostí použitého sladu mu již přinesla mnoho mezinárodních ocenění. Chuť plzeňského piva Vás bude intenzivně provázet od prvního ochutnání až do posledního doušku.

Tankové pivo:

Tankové pivo přitom na první po­hled není nijak neobyčejné. Je to klasické pivo vyrobené v pivovaru, které se nestočí do sudů nebo lahví, jak to bývá zvykem, ale převeze se do restaurace ve speciální zachlazené cisterně. Pivo se pak přelije do nádob o obje­mu pět nebo deset hektolitrů, odkud se čepuje hostům přímo do sklenic. Díky tomuto uchování se nemusí nijak tepelně upravovat, což samo­zřejmě štamgasti nejlépe poznají na chuti. Tankové pivo představuje nejlepší technický systém pro čepování piva.

Výhodou tanků je jistota, že je pivo uchováno v nejlepších podmínkách za konstantní teploty 7–10 °C. Pivo je v tanku uloženo v nepropustném polypropylenovém vaku (tomu­to systému se říká „bag-in-box“), při skladování a čepování pivo tak vůbec nepřichází do kontaktu se vzduchem ani stěnou tanku. Proto neoxiduje a zachovává si přirozené množství CO2 vzniklé během kva­šení piva, které dodává správný říz.

A jako host, který si tankovou Plzeň objedná pocítíte i řadu dalších vý­hod. Pivo méně pění, takže ho bu­dete mít na stole mnohem rychleji. Obsluha navíc nemusí narážet sudy, takže ji nic nezdržuje

Teplota:

Správná teplota při čepování ovlivňuje nejen chuť piva, ale také jeho pěnivost. Teplota piva na kohoutu má být zvolena tak, aby zákazník dostal pivo ve sklenici vychlazené na 6-8 °C. Teplota při čepování by tedy měla být přibližně o stupeň nižší. Při teplotě piva pod 5 °C mohou nastat problémy se sníženou pěnivostí nebo dokonce s chladovým zákalem.

Sanitace

Sanitace pivního vedení a výčepního zařízení je jedním z nejdůležitějších předpokladů kvality čepovaného piva. Za působení chemických a mechanických vlivů se totiž likvidují nežádoucí mikroorganismy a nánosy pivního kamene v pivním vedení. Odborná sanitace by měla proběhnout jednou týdně. Základní vymytí pivního potrubí, včetně rozebrání výčepního kohoutu a jeho odmočení, pak každý den.

Čepování

Pivo se zásadně čepuje do řádně umyté sklenice, na kterou se mohou používat jen speciální mycí prostředky, které nemají žádný zápach a ve sklenici nezanechávají chuť, která by znehodnotila chuť samotného piva. Sklenice musí být vychlazená a mokrá, aby pivo neutrpělo při kontaktu teplotní šok. Správný způsob čepování pak zaručí pivu ideální chuť a říz. Nejen Pilsner Urquell je nejlepší čepovat na jeden zátah, takzvaně na hladinku. Zvolený způsob čepování piva zásadně ovlivňuje jeho chuť. Naši proškolení výčepní  čepují pivo se smetanovou pěnou a hlavně s láskou.

Kozel Černý

Černé výčepní pivo Kozel se vyrábí podle původní receptury ze speciální směsi tmavých sladů, čisté vody a výběru toho nejlepšího chmele. Karamelizovaný slad dodává pivu jedinečnou rubínovou barvu a sladkou chuť, díky níž je oceňován po celém světě. Obsahuje 3,8 % alkoholu.

Birell Světlý – nealko

Světlý Birell okouzluje plností chuti i příjemnou hořkostí dosahující podmanivé chuti alkoholických piv. Od svého zrodu posbíral Birell celou řadu pivních cen, mezi nimi i ocenění Nejlepší nealkoholické pivo roku na World Beer Awards 2012. V Česku byl v roce 2015 oceněn 1. místem v soutěži Zlatý pohár PIVEX 2015 v kategorii nealkoholické pivo. Neobsahuje konzervanty, umělá barviva ani umělá sladidla.